Doküman ve Emek Hırsızları

Değerli Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Öğrencilerimiz!
Öğretmenlik hayatım boyunca edindiğim tecrübelerden ve birikimlerden yola çıkarak hazırlamış olduğum etkinlikleri sizlerle hiçbir karşılık
beklemeksizin paylaşmaya çalıştım. Bu esnada çok zorluklarla karşılaştım. Kaynak gösterilse dahi başka sitelerde yayınlanmasına izin vermediğim halde, sitemdeki dokümanlardan adımı silip veya şablonumu değiştirerek kendi sitelerine yükleyen emeğe ve telif haklarına saygı göstermeyen onlarca öğretmenlerle ve site yöneticileri ile karşılaştım. Tespit ettiğim bu emek  hırsızı kişiler, benden özür dileyerek ve aynı zamanda yasal yola başvurmamamı isteyerek bu hatayı bir daha yapmayacakları sözünü verdiler. Ancak öyle bir toplum olmuşuz ki, bu kişilere her gün bir yenisi daha ekleniyor. İşin en üzücü tarafı ise, bu kişilerin öğretmen kimliğine sahip olması ve toplumun geleceği olan öğrencilerimizi yetiştirmesi ve yön vermesi… Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizi, etik değerlerden yoksun olan bu kişilere nasıl emanet edeceğiz? Çocuklarımız bu karakterde olan insanları mı örnek alacaklar? Bu yüzden sitemden emek hırsızlığı yapan bu kişilerin isimlerini ve linkleri burada yayınlamaya karar verdim. Ayrıca bu kişiler hakkında yasal işlem de başlatacağım. Saygılarımla…. Levent YAĞMUROĞLU

 

21 comments

Skip to comment form

  • A.S.DİNÇ on 29 Mart 2020 at 13:23

  Değerli hocam, emek verip özveri ile oluşturduğunuz çalışma dokümanlarınızdan uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimi destekleyebilmek amacıyla kullanmak istiyorum.Emeğiniz için çok teşekkürler ediyorum.

  • İbrahim Şimşek on 07 Nisan 2020 at 08:28

  Hocam emek hırsızlarını boşverin ALLAH büyük cezasını bu dünyada vermesede übür dünyada verir Müslime Ali Yaman İlkokulu – Konya/Karatay

  • ÖZGÜR on 19 Nisan 2020 at 20:28

  Bu Geniş Bilgi Bankası için çok teşekkür ederiz

  • Nursel Albaş on 29 Ağustos 2020 at 21:46

  Elinize emeğinize sağlık hocam. Bütün çalışmalarınızdan faydalanıyorum. Çok teşekkür ederim. Öğrencilerime katkılarınızdan dolayı minnettarım.

  • brf on 09 Eylül 2020 at 20:33

  Hocam emekleriniz için teşekkür ederiz.Bu uzaktan eğitim süresince ad değiştirmeden eba üzerinde ödev olarak yollayabilir miyiz?

  • Bastır Ankaragücü on 03 Kasım 2020 at 20:21

  Çalışmalar için teşekkür ederiz öğretmenim. Taklitler aslını yaşatır. Kağıt düzenini gördüğümüzde çalışmanın size ait olduğunu bu sayfanın müdavimleri anlıyordur 🙂 İyi çalışmalar diliyorum ..

  • AHMET KIRMIZIOĞLU on 19 Aralık 2020 at 15:40

  Hocam merhaba
  Sizin 3.sınıf çalışmalarınızı olduğu gibi isminizi değiştirmeden öğrencilerime gönderebilir miyim?

  • Mehmet Refik on 10 Ocak 2021 at 20:32

  Değerli hocam, müsaadeniz olursa öğrencilerimin istifadesine sunmak üzere sitenizden yararlanmak istiyorum. Müsaadeniz olmazsa yararlanmayacağım. Selam ederim. Hakkınızı helal edin.

  • TUĞBA ÇALOĞLU CEYLAN on 17 Şubat 2021 at 11:01

  Levent Hocam, etkinlikleriniz çok güzel. Emeğinize sağlık. Uzaktan Eğitim sürecinde etkinliklerinizi kullanabilir miyiz?

  • halil mencik on 30 Mayıs 2021 at 18:04

  Değerli hocam, zaman zaman etkinliklerinizi derslerde kullanıyorum. Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: