Öğretmenlerin ve Öğrencilerin Buluşma Noktası

Değerli Öğretmenlerimiz, Velilerimiz ve Öğrencilerimiz! 

Öğretmenlik hayatım boyunca edindiğim tecrübelerden ve birikimlerden yola çıkarak hazırlamış olduğum etkinlikleri sizlerle hiçbir karşılık beklemeksizin paylaşmaya çalıştım. Bu esnada çok zorluklarla karşılaştım. Kaynak gösterilse dahi başka sitelerde yayınlanmasına izin vermediğim halde, sitemdeki dokümanlardan adımı silip veya şablonumu değiştirerek kendi sitelerine yükleyen emeğe ve telif haklarına saygı göstermeyen onlarca öğretmenlerle ve site yöneticileri ile karşılaştım. Tespit ettiğim bu emek  hırsızı kişiler, benden özür dileyerek, yasal yola başvurmamamı isteyerek ve bu hatayı bir daha yapmayacakları sözünü vererek dokümanlarımı sitelerinden kaldırdılar.

Ancak öyle bir toplum olmuşuz ki, bu kişilere her gün bir yenisi ekleniyor. İşin en üzücü tarafı ise, bu kişilerin öğretmen kimliğine sahip olması ve toplumun geleceği olan öğrencilerimizi yetiştirmesi ve yön vermesi… Bu kişilere yarınlarımız olan öğrencilerimizi nasıl güveneceğiz? Çocuklarımız bu karakterde olan öğretmenleri mi örnek alacaklar? Bu yüzden sitemden emek hırsızlığı yapan bu kişilerin isimlerini ve linkleri burada yayınlamaya karar verdim. Ayrıca bu kişiler hakkında yasal işlem de başlatacağım. Saygılarımla…. Levent YAĞMUROĞLU

 

 

Aşağıdaki etkinlikler Mustafa Kabul tarafından sitemden izinsiz alınarak kendi sitesine yüklenmiştir.

https://drive.google.com/file/d/1r9aLnJJmZR9rMIKReKb3yIOaHiaHNyy1/view

 

 

 

11 Responses to Doküman ve Emek Hırsızları

  • Değerli hocam, emek verip özveri ile oluşturduğunuz çalışma dokümanlarınızdan uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimi destekleyebilmek amacıyla kullanmak istiyorum.Emeğiniz için çok teşekkürler ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam

Reklamlar
Facebook
Banner Kodu