Belirli Gün ve Haftalar

SAĞLIK HAFTASI (7-13 Nisan)
SAĞLIK BİLGİSİ
Hayatımızı, sağlığımızı koruyabilmemiz için sağlık konusunda bilgili olmamız gerekmektedir. İnsan birçok bilgiden yoksun olarak da yaşayabilir. Fakat sağlık üzerine bilgisi olmazsa hayatı her an tehlikelerle karşılaşabilir.

Sağlık bilgisi, tıbbın bir kolu olduğu gibi, tıbbın tamamı da sağlık bilgisine hizmet eden geniş bir bilimdir. Hekimliğin bir kolu olan sağlık bilgisi bize sağlığımızı korumak için neler yapmamız gerektiğini öğretir. Bütün tıp bilimi de çeşitli kollarıyla hastalıkları inceleyerek, mikroplan tanıyarak, onlarla savaşmanın yollarını göstererek sağlık bilgisine yeni kurallar getirir. Mikroplar bilinmeden önce insanların sağlık üzerindeki bilgileri çok azdı. Hekimlik ilerleyip çeşitli mikroplar tanınınca sağlık bilgimiz genişledi. Bugün birçok hastalıklara karşı korunmanın temizlikle başladığım, mikropların doğurabilecekleri hastalıklara karşı alınabilecek ilk önlemin ellerimizi sık sık bol sabunlu suyla yıkamamız gerektiğini hepimiz biliyoruz.

Sağlık bilgisi yalnız insanların bireysel olarak değil, bütün bir toplumu, devletleri ve hatta dünyayı yakından ilgilendiren çok önemli bir konudur. Bir toplumu hastalıklardan korumak için alınacak bazı önlemler vardır ki, devletlerin Sağlık kurumları bunlarla uğraşır. Böylece, tıp biliminde çok önemli bir dal olan “koruyucu hekimlik” ortaya çıkmıştır.

Updated: 29 Mayıs 2020 — 14:59

15 Comments

Add a Comment
  1. Bence de çok güzel olmuş.

  2. Harika bir site. Her yeni bilgiyi de öğrenebiliyorsun, tek kelime ile mükemmel.

  3. Çok güzel olmuş.Gerçekten çok beğendim.Bu siteden çok faydalandım.

  4. berranur çınar

    Çok güzel, bu sayfadan çok yararlanacağım.

  5. Merhaba öncelikler sitenizi çok beğendiğimi söylemek isterim…Ben üniversitede Türkçe öğr. 3.sınıftayım. Çocuk edebiyatı dersinde ninni konusunu sunuyorum…Ninnilerin özellikleri ile ilgili görsel bir etkinlik yapmak istiyorum. Bu konuda orjinal bir etkinliğiniz var mı varsa öğrenebilir miyim? Çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.